2.FEJEZET
Másnap a bekúszó napfényre ébredt. Bántotta a szemét a fény
mégis gyorsan kipattant az ágyból. Levágtatott a lépcsőn egyenesen a konyhába.
Majd kilyukadt a gyomra olyan éhes volt. Még nem ébredt fel senki rajta kívül
ezért úgy gondolta összeüt valami reggeli félét. Talált úgy egy tucatnyi fürj
tojást. Aprított hozzá hagymát paprikát és még valami növényfélével fűszerezte
amiről azt sem tudta mi az. Az első kis buksi meg is jelent a konyha ajtóban.
Maja volt az.
- Isteni illata van.- Látszott rajta hogy egy cseppet felkavarták a tegnapi események és még mindig nem sikerült kialudnia magát. Zöld pizsamája volt rajta és a haja is tiszta kóc.
- Szia prücsök.- Úr isten de rég szólította így. Legalább 6 éves korában utoljára.
- Mit csinálsz?
- Gondoltam összeütök valamit. Zoe alszik még?
- Tippelj! Vasárnap sem szokott korán felkelni!
Gonosz kis megnyilvánulás volt de azért összenevettek. Zoe is megjelent egy pár perccel később. Ő azonban már összeszedettebb volt mint húga. Megfésülködött de még mindig a fehér hálóinge volt rajta.
- Mond te teljesen meg vagy húzatva?- A lány kicsit feldúlt volt érthető hiszen ő megmondta, hogy nem kellene este elmenni itthonról.
- Neked is jó reggelt!
- Szerinted ez vicces? Öt vámpír Jake öt! Tudod te mit műveltél?
- Zoe ne kezd már!
- Maja te maradj ki ebből! Elindítottál egy lavinát amitől szinte senki nem lesz biztonságban! Mindezt, hogy akarod helyrehozni?
- Sehogy! Nem gondolom úgy, hogy helyre kellene valamit is hoznom. Megérdemelték. Én bocsánatot kértem attól a rozmártól erre ő meg a többi rohadék nekem támadt. Én csak védekeztem.
- Védekeztél? Úgy hogy megölted az összeset? Mond nem gondoltál a következményekre?
- Nem. Nem gondoltam rájuk és nem is akarok. Ha most megbocsátasz éhes vagyok.
A reggelit néma csendben fogyasztották el. Egyiküknek sem volt kedve a másikhoz szólni vagy csak nem akartak még egy veszekedést.
- Isteni illata van.- Látszott rajta hogy egy cseppet felkavarták a tegnapi események és még mindig nem sikerült kialudnia magát. Zöld pizsamája volt rajta és a haja is tiszta kóc.
- Szia prücsök.- Úr isten de rég szólította így. Legalább 6 éves korában utoljára.
- Mit csinálsz?
- Gondoltam összeütök valamit. Zoe alszik még?
- Tippelj! Vasárnap sem szokott korán felkelni!
Gonosz kis megnyilvánulás volt de azért összenevettek. Zoe is megjelent egy pár perccel később. Ő azonban már összeszedettebb volt mint húga. Megfésülködött de még mindig a fehér hálóinge volt rajta.
- Mond te teljesen meg vagy húzatva?- A lány kicsit feldúlt volt érthető hiszen ő megmondta, hogy nem kellene este elmenni itthonról.
- Neked is jó reggelt!
- Szerinted ez vicces? Öt vámpír Jake öt! Tudod te mit műveltél?
- Zoe ne kezd már!
- Maja te maradj ki ebből! Elindítottál egy lavinát amitől szinte senki nem lesz biztonságban! Mindezt, hogy akarod helyrehozni?
- Sehogy! Nem gondolom úgy, hogy helyre kellene valamit is hoznom. Megérdemelték. Én bocsánatot kértem attól a rozmártól erre ő meg a többi rohadék nekem támadt. Én csak védekeztem.
- Védekeztél? Úgy hogy megölted az összeset? Mond nem gondoltál a következményekre?
- Nem. Nem gondoltam rájuk és nem is akarok. Ha most megbocsátasz éhes vagyok.
A reggelit néma csendben fogyasztották el. Egyiküknek sem volt kedve a másikhoz szólni vagy csak nem akartak még egy veszekedést.
- Uraim.- Biccentett majd elindult a vezér jobb oldalán elhelyezkedő finoman faragott székhez.
- Mind tudjuk miért vagyunk itt. Tegnap este megöltek öt fajtánkbelit. Ő volt az!
- Nézze Arkon mester, a vámpírok tanácsának nem az a feladata, hogy a lecsúszott fajtánkbeliekkel foglalkozzon! Azonban a jóslat beteljesüléséhez az ifjú Jake Tylerre mindenképpen szükségünk van.
- Ő viszont bizonyította, hogy nem kíván csatlakozni a felkelésünkhöz.
- Majd meggondolja magát. Az ülésnek vége.
A tárgyalóteremből szépen lassan kezdtek eltünedezni az „emberek”. Arkon és Stella a nagymester lánya maradt csak bent a teremben.
- Azt hiszem tudok segíteni a problémáján.
- Mégis hogyan gondolta?
- Ma délután a fiú sétálni fog menni az Eastwoodi erdőbe. Vigyen magával 10 katonát és hozza el Jake Tylert!
- Az apja ebbe nem fog belemenni!
- Az apám meg fogja érteni. Különben is mikorra a fiú itt lesz addigra már késő lesz bármit is tennie.
- Mi van ha jövőbe látó képessége megint tévútra viszi és téved?
- Ne akadékoskodjék annyit Argon mester! Intézze el a dolgot és ígérem ha átvettem apám helyét a vezetőségben nem marad el a jutalma.
Azzal kiviharzott a helységből. Argon mester pedig összeszedte a 10 harcost akik kérdés nélkül elvállalták a kihívást. Az erdő sötét zugaiban lesben állva vártak rá. Ő pedig gyanútlanul sétálgatott. Egy pillanatig elég volt nem oda figyelnie. Hárman máris ráugrottak. Térdre rogyott és kezei már mozdulni sem tudtak. Ketten tartották a karját egy pedig a fejét. A többi hét az esteleges támadásra várt. De Argon parancsba adta hogy nem bánthatják a fiút. Jake kétségbeesetten próbálta hívni segítő szellemét Abyt de a lányt valami láthatatlan béklyók nem engedték moccanni sem.
- Üdv Jake Tyler.- Nem ismerte fel a hangot, nem tudta hová tenni. Volt egy olyan megérzése, hogy esetleg a tegnapi balhéhoz lehet köze. Most mit tegyen? Egyedül nem szállhat velük szembe Abyre pedig nem számíthat. Ezért megpróbálja húzni az időt és kiokoskodni valamit.
- Ki maga és mit akar tőlem?
- A nevem Argon és a vámpír tanács embere vagyok. Megöltél öt vámpírt a tegnapi nap folyamán remélem nem gondoltad, hogy megúszod.
- Nos ami azt illeti egy pillanatig azt hittem szemet hunytok majd felette. Egy vérszopó rohadékkal kevesebb vagy több… nem mindegy?
Jeges lett a mester pillantása. Felbőszítette. Most már nem érdekelte mit is mondott Stella. Lelke bosszúért kiáltott. Meg akarta torolni elesett bajtársait bármi áron. Az sem érdekelte ha éppen meghal a fiú. A bökkenő csupán csak annyi volt, hogy nem igazán szerette bepiszkolni a kezét. Thomasra pillantott aki ennyiből megértette a dolgát. Argon tett néhány lépést hátra átadva a terepet a jól megtermett harcosnak. Jake úgy érezte számára itt a vég mikor Thomas hatalmas lapát kezeit a magasba emelte hogy, lecsaphasson vele. Ekkor szinte varázsütésre a sziklák mögül előugrott egy hatalmas farkas. Egyenesen az Abbyt megbéklyózó vámpírra vetette magát és egyetlen harapással kettétépte őt. Jake köpni-nyelni nem tudott. Egyszerűen lenyűgözte amit látott. Az óriási szürke farkas ez idő alatt elintézett még kettőt az ellenség táborából. Majd a fülsüketítő ordítás felrázta a fiút is.
- Aby végzetes ninjuzsu támadás!- A ninja lány egyetlen halálos rúgással elsöpörte a maradék ellenfelet kivéve persze Argont aki elmenekült a helyszínről a csat hevében.
Csak álltak és nézték egymást. A farkas és a sámán. Az ordas lehasalt a fiú elé. Most rajta volt a sor.
- Köszönöm.- Nem volt biztos abban, hogy majd megérti amit mond de azért reménykedett.
Ő feltápászkodott a fiú arcába fúrta tekintetét. Úgy érezte megbízhat benne. Vonyítás rázta fel az erdő csendjét majd két hátsó lábára állva vakító fénycsóva tört ki a testéből. Jake szemét bántotta sz éles ragyogás. Két három pislogás után már tisztán látott és a látvány megdöbbentette. A szürke óriás helyén egy törékeny szőke lány állt. Jake ledöbbent.
- Hiszen te lány vagy…